Facebook    E-mail

INVESTIČNÍ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ – Co Vám při podpisu neřekli

Po přečtení tohoto článku pravděpodobně zjistíte, že to co Vám bylo prezentováno jako nejlepší možnost investování („spoření“), je dobré akorát tak pro finančního zprostředkovatele.

Uvedeme si zde menší příklad nevhodnosti tohoto produktu:
Klient si uzavřel smlouvu na 30 let a více. „Pravidelně si "spoří“ 1000 Kč měsíčně.

Pokud se Vám zdá 30 let mnoho, věřte, že zprostředkovatel si většinou velmi dobře odargumentuje, proč to tak udělat. Právě doba trvání smlouvy 30 let znamená pro poradce maximální provizi. Provizi, kterou platí klient. Pro Vás z toho vyplývá, že 24 měsíců posíláte peníze na zaplacení finančního zprostředkovatele a nikoliv na Vaše výhodné spoření. V tomto případě se jedná o částku cca 21 600.-Kč.

Pokud se Vám tento poplatek zdá příliš velký, věřte, že není jediný: 2% ročně si nechává pojišťovna za to, že přepošle Vaše peníze investiční společnosti, která si samozřejmě také nějaké to % nechá.
Pokud byste se rozhodli navíc smlouvu zrušit dříve než za 30 let, pojišťovna Vám vyplatí pouze určitá % dle pojistných podmínek.
Výhoda daňových odpočtů také není taková, jak se zdá.
Pokud vložíte 12 000 ročně do investiční složky, získáte zpět 1800 Kč – pokud neinvestujete přes pojišťovnu, nedostanete nic, ale nemusíte danit. Na druhou stranu, počítejte s námi:

Investování přes pojišťovnu - 12000.-Kč za rok * 30 let = 360 000.-Kč vložených prostředků.
Daňové odpočty + 54 000 Kč (pokud smlouvu zrušíte dříve než za 30 let, musíte dodanit)
Pokud se např. za 30 let spoření dostanete na částku milion korun, uplatní se ještě daň srážková, která je 15 % = 150 000 Kč.

Pokud investujete napřímo, nemusíte za 30 let danit nic.

Zdá se Vám určitý rozpor mezi tím, co Vám říkal Váš poradce a tím co jste se zde dočetli? Neváhejte si s námi domluvit schůzku, kde probereme Vaši konkrétní situaci. Rádi Vám pomůžeme.